Kredyt 50/50

Przeciętny samochód, jaki porusza się po polskich drogach, jest warty około 30 000 złotych. Polacy przeważnie nabywają pojazdy mechaniczne z rynku wtórnego, a średni wiek auta to 11 lat. Mając na uwadze, że tylko połowa mieszkańców naszego kraju w ogóle generuje jakiekolwiek oszczędności, a z reguły nie przekraczają one dwukrotności pensji, należy wskazać, że w licznych przypadkach samochody nabywane są poprzez korzystanie z zewnętrznego, finansowego wsparcia. Dobrą ofertę mają dzisiaj instytucje bankowe, które proponują kredyty celowe na preferencyjnych warunkach. Jednym z nich jest kredyt 50/50, z którego zresztą korzysta coraz więcej kierowców. Warto wiedzieć o takim zobowiązaniu więcej.

Kredyt 50/50 – co to znaczy?

Ponieważ coraz więcej banków ma w swojej ofercie kredyt 50/50, warto, by potencjalni kredytobiorcy poznali szczegółowo warunki współpracy, jakie się z nim wiążą. Kredyt 50/50 – co to jest? To coraz częściej zadawane pytanie na rynku usług finansowych. Postanowiliśmy wyjaśnić szczegółową definicję tego wyjątkowego zobowiązania na przykładzie kredytu na pojazd mechaniczny. To zresztą właśnie kredyt samochodowy 50/50 cieszy się dzisiaj największym zainteresowaniem.

Banki oferują finansowe wsparcie kredyt 50/50, który zakłada naprawdę preferencyjne warunki współpracy. Kredytobiorca posiada 50% wartości zakupu auta, natomiast drugą część środków udziela mu bank. To świetna opcja dla tych, którzy posiadają oszczędności, ale te nie są wystarczające, by nabyć auto.

Kredyt 50/50 – na czym polega?

Kredyt 50 na 50 może otrzymać każda osoba, która chce nabyć samochód i posiada środki pieniężne o wartości połowy pojazdu mechanicznego. Dzięki temu instytucja bankowa uznaje go za wiarygodnego klienta, który przecież wniósł 50% wkładu własnego i daje mu wsparcie finansowe, jakie jest wymagane. Co ważne, kredyt 50/50 na samochód można zaciągać w przypadku chęci nabycia auta całkowicie nowego, jak i tego z rynku wtórnego. Bardzo często salony, dealerzy samochodowi czy komisy współpracują z instytucjami bankowymi, które udzielają właśnie tego rodzaju zobowiązania.

Kredyt 50/50 – warunki, jakie stawiają banki

Kredyt 50/50 jest dostępny dla klientów indywidualnych oraz dla firm. To kredyt celowy, dlatego też w każdym przypadku banki weryfikują zdolność kredytową potencjalnego klienta. Oczywiście, wkład własny 50% jest priorytetowym czynnikiem, który świadczy o wypłacalności kredytobiorcy, natomiast dla instytucji bankowych może nie być wystarczający.

Kredyt 50/50, jak każdy kredyt celowy wymaga dodatkowego zabezpieczenia i w tym przypadku jest to nabywany samochód. Do tego przedstawić trzeba zaświadczenie o dochodach w przypadku klientów indywidualnych oraz PIT, kiedy to firma stara się o kredyt samochodowy 50/50. Kalkulator kredytowy pozwoli oszacować szanse na otrzymanie takiego zobowiązania jeszcze przed wnioskowaniem. Pamiętajmy, że w licznych przypadkach baki generują też raporty BIK, sprawdzają historię kredytową, wyliczają wpływy na konto i porównują z comiesięcznymi, obowiązkowymi kosztami. Po takiej analizie może okazać się, że jednak nie każdy ma szansę na zakup dowolnego samochodu, na przykład kia. Kredyt 50/50 warunki zawsze są inne i wiele zależy od indywidualnej polityki kredytowej, jaką prowadzi każdy bank. Znaczenie ma też sytuacja finansowa przyszłego klienta, jego potrzeby i możliwości spłaty.

Ciekawostką jest to, że wydanie decyzji pozytywnej o udzieleniu kredytu na samochód 50/50 wiąże się najczęściej z oferowaniem zobowiązania na naprawdę korzystnych warunkach. To dlatego, że jako kredyt celowy charakteryzuje się licznymi zabezpieczeniami i w jego przypadku ryzyko niewypłacalności kredytobiorcy jest naprawdę niewielkie. Kredyt 50/50 to zazwyczaj niskie oprocentowanie, niska marża, możliwość wzięcia tzw. wakacji kredytowych, brak prowizji za udzielenie kredytu, a nawet szereg dodatkowych bonusów. Nierzadko kredytobiorca uzyskuje darmowe serwisowanie, zniżki na ubezpieczenie czy rabaty u biznesowych partnerów banku.

Jak znaleźć dobry kredyt 50/50?

Każdy Polak chce, by zaciągany przez niego kredyt 50/50 był jak najtańszy. Chodzi o to, by finansowe wsparcie nie generowało wysokich kosztów i nie wpływało negatywnie na płynność finansową. Co więcej, takie zobowiązanie ma być brane przy minimum formalności, najchętniej jedynie z wkładem własnym, ale bez weryfikacji zaświadczeń o dochodach. Okazuje się, że coraz więcej banków oferuje właśnie tak atrakcyjne kredyty. Wszystko dlatego, że na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja. Aby móc porównać co najmniej kilka różnych propozycji zawsze warto spojrzeć na zestawienia, takie jak rankingi kredytowe. To porównywarki, które uwzględniają kluczowe dla opłacalności, ale też całościowego komfortu współpracy z wybranym bankiem czynniki. Każdy potencjalny klient banku powinien brać pod uwagę własne potrzeby i preferencje i dopiero wtedy wnioskować o kredyt samochodowy.